Czym jest górnictwo Bitcoin, jak działa i jakie były źródła kryptokurrency?

Czym jest górnictwo Bitcoin, jak działa i jakie były źródła kryptokurrency?
BITCOINS, wirtualna waluta stworzona w 2009 r. przez nieznaną whizz komputerową, polega na łańcuchach blokowych, które można „wydobywać”.

Jay Akbar
9 marca 2018 r., godz. 15:45 – aktualizacja: 9 marca 2018 r., godz. 15:54
BITCOINS to wysoce kontrowersyjna waluta cyfrowa, często kojarzona z cienistą sprzedażą w ciemnej sieci.

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się skąd pochodzą i jak powstają nowe Bitcoiny, mamy dla Ciebie odpowiedzi….

Bitcoins to wysoce kontrowersyjna cyfrowa walutaAFP LUB LICENCJONATORZY
2
Bitcoins są wysoce kontrowersyjną walutą cyfrową
Czym jest Bitcoin i co jest warte dzisiaj?
Zdobądź najlepsze historie pieniężne z naszym codziennym biuletynem
Twoje informacje będą wykorzystywane zgodnie z naszą polityką prywatności


Wprowadź tutaj swój adres e-mail….
Bitcoin to wirtualna waluta, która została stworzona w 2009 roku przez nieznany whizz komputerowy.

Poszczególne Bitcoins są tworzone przez kod komputerowy i ich łączna wartość przekracza 185 miliardów funtów.

Cena jednej bitcoin rakieta do prawie 20.000 dolarów (14.000 funtów) w zeszłym roku, a następnie spadł na początku 2018 roku, handlując na nieco poniżej 11.000 dolarów (7.900 funtów) znaku na początku miesiąca.

Bitcoin spadł dziś poniżej 9.000 dolarów (6.500 funtów) – najniższy poziom od ponad trzech tygodni po obawach związanych z krachem przepisów na całym świecie.

Czym jest górnictwo Bitcoin i jak działa?
Bitcoin i inne kryptowalne waluty polegają na łańcuchy blokowe, nazwę nadawaną księgom publicznym, które śledzą ich własność.

Księga Bitcoin jest zasilana przez „górników”, którzy generują kryptokurrency, rozwiązując złożone problemy online, które wymagają dużej mocy komputera.

Brzmi to skomplikowanie, bo tak jest. Digital Trends opisuje to lepiej: „Wyobraźmy sobie, że kopią przez warstwy skał cyfrowych – a jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, górnicy otrzymują nagrodę w postaci Bitcoina na końcu swoich trudności”.

Obecnie w obiegu znajduje się ponad 16 milionów Bitcoinów o maksymalnej wartości 21 milionów bitcoinów, a górnicy tworzą nowe, aby dodać je do tej liczby.

Bitcoin i inne kryptowalne waluty polegają na łańcuchy blokowe, nazwę nadawaną księgom publicznym, które śledzą ich własnośćAFP LUB LICENCJONATORZY.
2
Bitcoin i inne kryptowalne waluty opierają się na łańcuchach blokowych, czyli na nazwie nadawanej księdze publicznej, która śledzi ich własność.
W ten sposób „wrzucają moc obliczeniową do systemu, okazjonalnie odbierając lub „wydobywając” w zamian nowe bitcoiny”, mówi Digital Trends.

„Bębny, których moc obliczeniowa oznacza zazwyczaj mnóstwo komputerów, a co za tym idzie dużo energii elektrycznej.

„Przedsiębiorcy poszukujący taniej, odnawialnej energii zalewali wyspę w ostatnich miesiącach, aby skorzystać z jej elektrowni geotermalnych i wodnych”.

Jeśli pójdziesz tą drogą, będziesz potrzebował ogromnej ilości energii elektrycznej i możesz w końcu zapłacić tysiące funtów za to za dużo.
Jak zaczęła się kryptokurrency Bitcoin?
Bitcoin stał się pierwszą na świecie całkowicie wirtualną walutą, kiedy został wprowadzony w styczniu 2009 roku.

Przyjmuje się, że został stworzony przez anonimowego geniusza komputerowego, który poszedł pod pseudonim Satoshi Nakamoto.

Na początku swojego istnienia Bitcoin okazał się stosunkowo bezwartościowy – na przykładzie jednego słynnego przykładu, kiedy to pionier wcześnie zaczął płacić za pizzę za pomocą dwóch bitcoinów.